Уряд України планує змінити пенсійну систему, щоб зменшити соціальні видатки. В бюджеті на 2025 рік передбачено скорочення витрат на соціальні програми на 50 млрд грн, зокрема трансфертів до Пенсійного фонду з 321,8 млрд грн до 280,2 млрд грн. Це має допомогти знизити загальні витрати державного бюджету.

Оформлення пенсії, скріншот: Facebook
Оформлення пенсії, скріншот: Facebook

Міністр фінансів Сергій Марченко сказав, що, попри скорочення трансфертів, уряд гарантує виконання всіх пенсійних зобов’язань. Він також зазначив, що не планується додаткових змін до пенсійної системи у 2025 році, що могло б створити проблеми з виплатою пенсій.

Для збільшення доходів Пенсійного фонду планується підвищити максимальну базу ЄСВ з 15 до 20 мінімальних зарплат. Це допоможе збільшити надходження в бюджет і зміцнити фінансову стабільність фонду. Також частину витрат на спецпенсії планують перекласти з держбюджету на Пенсійний фонд, що зменшить навантаження на бюджет.

Оформлення пенсії, скріншот: Facebook
Оформлення пенсії, скріншот: Facebook

Популярні новини зараз
Гороскоп на жовтень-2024 для всіх знаків Зодіаку: кому Сонячне затемнення принесе колишніх, а кому подорожі Пенсія за новими правилами: українці отримуватимуть виплати за бали Від 16 тисяч гривень: у скільки обійдеться захист від мобілізації "За день виконують норму в 2-3 місяці": ТЦК знайшли "золоту жилу" для мобілізації
Показати ще

Однак, проєкт бюджету на 2025 рік викликав деякі занепокоєння серед експертів та депутатів. Зокрема, критику викликала пропозиція про відновлення Дорожнього фонду, на який планується виділити 43,2 млрд грн.

Деякі фахівці вважають, що ці кошти краще спрямувати на оборонні потреби країни, оскільки Україна продовжує воєнні дії, і ресурси мають бути використані для посилення армії.

Нагадаємо, додаткова пенсія для українців: хто і скільки може отримати

Раніше ми писали про те, що допомога зросте до 3000 гривень: хто може розраховувати на підтримку

Крім того, Знай.ua повідомляв, пенсія українця після смерті: хто і як може отримати незатребувані виплати