Виявляється, що в Україні не виключено підвищення не лише військового збору (ставка 5%), але ще й податку на додану вартість (ПДВ). Відомо, що цим податком оподатковуються підприємці-зареєстровані платники ПДВ, але опосередковано його сплачують усі споживачі товарів чи послуг.

Такої ймовірності не виключає голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Українці, фото: Знай.ua
Українці, фото: Знай.ua

"Зараз ми бачимо, що немає підстав підвищувати ПДВ, але не виключаємо, що вони з'являться в майбутньому… А це майбутнє може бути і через місяць чи пізніше… Може, з'явиться відповідна пропозиція від уряду. Без неї ми нічого не робитимемо", – сказав Гетьманцев.

При цьому він наголосив, що якщо така ініціатива з'явиться, розглядати питання буде потрібно з позиції пошуку коштів, необхідних для фінансування Сил оборони. По суті, за словами Гетьманцева, тільки це може стати основою підвищення ПДВ.

Популярні новини зараз
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК ТЦК можуть замкнути адвокатів разом із "клієнтами", а юристам вручити повістку прямо у суді "Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку
Показати ще

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

"Як ресурс, з точки зору публічних фінансів, це правильне джерело і воно найменш шкідливе з усіх, що залишилися «на столі». Бо як ресурс ми його можемо використовувати. Водночас з іншого боку, чи потрібен він узагалі, чи ні - має визначити уряд", - пояснив нардеп.

На даний момент, як зазначає Гетьманцев, уряд дотримується думки, що для фінансування армії до кінця 2024 року вистачить підвищення податків, передбачених "ресурсним" законопроектом 11416-д. На даний момент він прийнятий лише в першому читанні, попереду друге читання.

"Але ми повинні пам'ятати не лише про потреби до кінця року, а й наступного року, де ми поки що не маємо 100% впевненості у залученні всіх тих обсягів зовнішньої допомоги, якої потребуватимемо", – заявив Гетьманцев.

Нагадаємо, ціни на продукти постійно зростають: у жовтні голодних людей побільшає.

Раніше повідомлялося, час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають.

Також, податки піднімаються: як вижити в нових умовах і не залишитися без грошей.