Діти українських біженців до 13 років можуть стикнутися з труднощами при в’їзді до Польщі, якщо не мають електронного документа Diia.pl. Це сталося через нові правила, які були озвучені Прикордонною службою Польщі. Згідно з новими вимогами, такі діти можуть втратити доступ до електронного документа у кількох випадках.

Перш за все, це стосується тих, хто був прив’язаний до документа своїх батьків або законних опікунів. Якщо один із батьків або опікунів отримав карту побиту в Польщі, а раніше мав тимчасовий захист і статус PESEL UKR, це також може вплинути на доступ дітей до Diia.pl.

Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook
Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook

Проблема полягає в тому, що діти до 13 років фактично не можуть самостійно користуватися додатком Diia.pl, адже для оформлення довіреного профілю (profil zaufany) необхідно бути дієздатною особою, тобто досягти 13-річного віку. Це означає, що малолітні українці не можуть самостійно отримати доступ до важливих електронних документів.

Для того щоб українські діти віком до 13 років могли без проблем повторно в’їжджати до Польщі та подорожувати країнами Шенгенської зони, їхнім батькам або законним опікунам слід оновити дані або подати відповідні документи для малолітніх.

Популярні новини зараз
Нацбанк виводить з обігу: якими грошима не розрахуватись ТЦК попередили чоловіків: мають повідомити особисто У літньої пари з інвалідністю ТЦК забрали єдиного сина під час поїздки по ліки для них: "Всіх – значить всіх" Без згоди не заберуть: хто має імунітет від мобілізації
Показати ще

піклування про дітей
піклування про дітей

Це особливо важливо для тих, хто отримав новий легалізаційний статус перебування в Польщі після отримання PESEL UKR.

Нагадаємо, у Польщі відновили консульську допомогу для українців – де та як записатися

Раніше ми писали про те, що українцям у Німеччині роздадуть гроші: скільки отримають біженці

Крім того, Знай.ua повідомляв, у Польщі закликали повернути українських чоловіків додому, й відправити на фронт