Новий проект "Положення про шкільні олімпіади" викликає багато питань серед учнів та вчителів – юні генії можуть опинитися у скрутному становищі.

Перше і найгучніше нововведення – для отримання золотої медалі тепер потрібно буде набрати щонайменше 90% від усіх можливих балів. Це означає, що навіть якщо учень зробить усе найкраще, не факт, що отримає заповітну нагороду.

Такого суворого критерію немає навіть на міжнародних олімпіадах, де переможців визначають за загальною кількістю балів. Зважаючи на те, що на олімпіадах бувають непрості завдання, це може суттєво ускладнити життя учасникам.

Але це ще не все.

школярі
школярі

Популярні новини зараз
Отримання повістки при відстрочці: нові правила, про які треба знати кожному Пенсію більше не побачите: кому із літніх українців терміново треба прийти до "Ощадбанку" Українцям відмовлятимуть у лікуванні: хто залишиться без медичної допомоги До банкомату з чужим не підходьте: ПриватБанк вилучає картки та залишає українців без грошей
Показати ще

Участь в олімпіадах зможуть лише учні з 8 по 12 класи

Як каже Антон Ципко, керівник команди України на Міжнародній олімпіаді з інформатики, це серйозний удар для талановитих молодших класників.

"Це неймовірно погано. Наприклад, у нас на Всеукраїнській олімпіаді цього року за дев'ятий клас виступав п'ятикласник. І він був досить близьким до того, щоб взяти бронзу. А якщо ми введемо правило з Положення, це означає, що він повинен забути про олімпіади в найближчі три роки", – нарікає він.

Школярі, скріншот
Школярі, скріншот

Нові правила для тих, хто живе у невеликих містах

Міністерство освіти пропонує створити єдиний рейтинг учасників. Діти з великих міст, де є сильні олімпійські школи та підготовка, будуть у пріоритеті. Це може залишити регіональних талантів без шансу на участь в олімпіадах справжня катастрофа для юних обдарувань, які й так готуються без будь-якої підтримки.

"На останній Всеукраїнській олімпіаді з інформатики у команді Києва завдяки квотам було тринадцять учасників і всі взяли медалі. А у команді Київської області було три учні, і вони не взяли нагород взагалі. Тому ці обмеження у двох осіб абсолютно Неприйнятні. Я, наприклад, розумію позицію, що треба давати якісь мінімальні квоти для всіх областей, і це нормально, але не за рахунок великих втрат", – каже Ципко.

Школярі, фото: Pixabay
Школярі, фото: Pixabay

Щодо проведення олімпіад...

Щоб отримати золото, доведеться не тільки бути кращим за інших, але й дотримуватися нових критеріїв. Якщо новий закон набуде чинності, це може призвести до того, що на міжнародній олімпіаді 2024 року серед 353 учасників можуть присудити лише одну золоту медаль. Для порівняння, на минулих змаганнях було розподілено 30 золотих та 59 срібних медалей.

Організаційні питання теж гостро стоять: з жовтня починаються олімпіади, а Міністерство освіти досі не визначилося, як їх проводити. Враховуючи, що часу залишається дедалі менше, керівники команд розгублені.

Таким чином, майбутнє шкільних олімпіад виглядає не зовсім райдужно. Нові зміни можуть демотивувати безліч талановитих дітей, і це викликає серйозне занепокоєння вчителів і батьків. Якщо нічого не зміниться, на олімпіадах виявиться більше запитань, ніж відповіді.

Нагадаємо, у школах з'являться нові класи: навчатимуться не всі

Раніше ми писали про ще одну мову, технології та курси: українським школярам різко збільшать навантаження

Крім того, Знай.ua повідомляв, Міністерство освіти "посварилося" з батьками за медалі учням: психологи та депутати проти винагород