В Україні триває дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. З'явилася інформація, що бізнес-асоціації звернулися до Кабінету Міністрів України із проханням створити та схвалити доцільний механізм економічного бронювання на тлі мобілізації працівників.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦю тему обговорювали під час питань щодо економічного бронювання на форумі "Український експорт: вікно відкривається?".
"ТЦК йде не шукати тих, хто ухиляється, а приходить на робоче підприємство, стоїть на прохідній та за півдня виконує норму за 2-3 місяці", - зазначив президент "Укрметалургпрому" Олександр Каленков.
При тому що всі підприємства об'єднання визнані критично важливими для економіки, на них мобілізовано в середньому 20% працівників. Наприклад, на заводі "АрселорМіттал" у Кривому Розі вже мобілізовано 3,5 тисяч робітників, на підприємствах "Метінвесту" - близько 10 тисяч робітників, каже Каленков.
"Наші підприємства створюють багато робочих місць в інших галузях та інших регіонах присутності. Одне робоче місце у нашій галузі створює вісім в інших галузях", - зазначив він.
У свою чергу, перший заступник генерального директора "Інтерпайп" Денис Морозов заявив, що промислова компанія може забронювати лише до 50% працівників, що ускладнює роботу.
Підприємці закликали уряд розробити таку модель бронювання, яка враховувала б економічну складову бізнесу, бо вона в усіх різна.
Нагадаємо, дезертирство та самовільне залишення частини: які терміни покарання загрожують військовим.
Раніше повідомлялося, студентом можна стати після 50 років: чи дадуть чоловікам відстрочку від мобілізації.
Також, загальна мобілізація: хто підлягає заклику і як довго продовжуватиметься.