Нещодавно в Україні збільшили акцизи на паливо, що викликало побоювання експертів про можливе зростання "тіньових" схем та погіршення якості бензину. Однак, незважаючи на ці зміни, ціни на бензин та дизель не сильно зросли завдяки падінню глобальних нафтових цін. Водночас автогаз став значно дорожчим.

Щоб перевірити якість бензину А-95, Інститут споживчих експертиз провів дослідження по всій країні, відібравши зразки на великих АЗС та регіональних гравців. Результати розділили на три зони: "зелену", "синю" та "червону".

Бензин, автогаз / фото
Бензин, автогаз / фото

Зелена зона: Провідні мережі, такі як SOCAR та ОККО, підтвердили високу якість та перевищили норми ДСТУ за всіма параметрами, включаючи октанове число та вміст сірки. Деякі регіональні мережі також показали чудові результати.

Найменші значення зафіксовані у VOSTOKGAZ та УКРНАФТУ – трохи більше 25%, при тому, що допустимий максимум становить 35%.

Популярні новини зараз
ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..." Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Найкращий бензин у цьому плані виявився у AMIC з 0,60% (при нормі трохи більше 1%). Низькі показники також у PARALLEL та KLO.

Синя зона: Сюди потрапили великі мережі UPG та SHELL, а також регіональні гравці ФАКТОР та BVS. Їхні бензини А-95 відповідали нормативам ДСТУ, але показники були на межі – особливо за вмістом сірки, де майже всі заправки склали 10 мг/кг при допустимому максимумі 10.

Ціни на бензин, Мінекономіки
Ціни на бензин, Мінекономіки

Червона зона: Тут виявилися мережі БРСМ-Нафта, ANP та MARSHALL. Хоча близько третини зразків показали порушення, вони були менш критичними, ніж минулого разу. Однак у БРСМ-Нафта вміст бензолу перевищував норму вдвічі, що може призвести до проблем із двигунами.

Директор Інституту споживчих експертиз Юрій Бархатець сказав, що хоча ситуація з якістю бензину далека від ідеалу, катастрофи немає. Однак, якщо ціни на пальне продовжать зростати, це може спричинити сплеск "бодяги" на ринку. І тоді автолюбителі, які намагаються заощадити, ризикують зіштовхнутися із серйозними проблемами, адже ремонт автомобіля – задоволення не з дешевих.

Нагадаємо, як зміниться вартість автогазу до кінця року: водіям краще сісти.

Раніше ми писали про номерні знаки за 96 000 грн – що впливає на вартість

Крім того, Знай.ua повідомляв, на ЗАЗі зібрали кабріолет "Таврія": багажник тільки для плавок і рушників