Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою увагою стежать за своїми платіжками по комуналці, є одразу кілька важливих новин. Справа в тому, що в середині вересня низка водоканалів України повідомили про заплановане зростання тарифів на водопостачання та водовідведення.

У деяких містах тариф може зрости до 104 гривень за кубометр, але це навряд чи покращить ситуацію в галузі, оскільки на неї тиснуть величезні борги.

Про це розповів голова "Союзу споживачів комунальних послуг України" Олег Попенко для одного з українських телеканалів.

Гроші та платіжна квитанція
Гроші та платіжна квитанція

За його словами, заява заступника генерального директора "Київводоканал" Дмитра Новицького про необхідність зростання тарифів має вирішити проблему низьких зарплат у галузі та відсунути водоканали від межі виживання, на якій вони знаходяться, не цілком вірна.

Популярні новини зараз
Пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудні, інакше залишать без грошей У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

Так, за словами експерта, зараз покращити роботу водоканалів — поміняти труби, оновити обладнання, підняти зарплату — за рахунок зростання тарифу на воду неможливо.

"Тільки борги водоканалів за електроенергію становлять 9 мільярдів гривень, тож гроші від зростання тарифу швидше підуть на сплату заборгованості і про яке поліпшення роботи не йтиметься і мова. Піднімати тарифи для зростання якості роботи має сенс тільки разом із державною та місцевими програмами покращення роботи водоканалів з інвестиціями з державного та місцевих бюджетів", - вважає експерт.

Квітанції, скріншот: YouTube
Квітанції, скріншот: YouTube

Іншим варіантом покращення роботи водоканалів Олег Попенко називає створення акціонерних компаній на кшталт ОСББ за участю держави. Поки що ж позиція місцевих органів влади та власників водоканалів зводиться до підвищення тарифів на воду, але це нічого не дає.

Нагадаємо, електроенергія, газ та вода: українцям нагадали про важливі процедури.

Раніше повідомлялося, нові платіжки змусять голодувати: куб води подорожчає майже до 110 гривень.

Також, у "Київтеплоенерго" дали поради, як не замерзнути взимку у власній квартирі.