З 2027 року система середньої освіти в Україні зазнає значних змін. Відповідно до реформи, яку анонсувало Міністерство освіти і науки України, навчання в школі триватиме 12 років, а не 11, як раніше.

Основна мета цієї зміни — покращити підготовку випускників до вступу в університети та надати їм можливість обирати освітній профіль відповідно до своїх зацікавлень та здібностей.

Згідно з нововведеннями, з 9 класу учні будуть змушені робити свідомий вибір між академічним ліцеєм або професійним коледжем. У ліцеї вони матимуть можливість готуватися до вступу у вищі навчальні заклади, поглиблюючи знання з академічних дисциплін. Водночас професійні коледжі запропонують учням навчання, орієнтоване на швидке здобуття професії.

школярі, скріншот з відео
школярі, скріншот з відео

Міністр освіти Оксен Лісовий пояснив, що головною метою реформи є не тільки продовження шкільної освіти, а й надання можливості для кращої спеціалізації учнів у старших класах. Запровадження профільного навчання дозволить учням зосереджуватися на тих предметах, які їм найцікавіші та найбільш відповідають їхнім майбутнім професійним цілям.

Популярні новини зараз
ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Призупинення виплат пенсій: у ПФУ зробили важливу заяву Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Показати ще

Реформа передбачає, що старша школа складатиметься з 10-12 класів. Десятий клас стане адаптаційним періодом, який допоможе учням визначитися з подальшим напрямком навчання. У новій системі учні зможуть обирати предмети на основі своїх інтересів, що дозволить їм готуватися до майбутньої кар'єри або подальшого навчання у вищих навчальних закладах.

Зміни стосуватимуться лише старшої школи, де будуть запроваджені нові стандарти навчання. За словами заступника міністра освіти Андрія Сташківа, старша профільна школа включатиме базовий компонент навчальної програми та поглиблене вивчення окремих предметів, залежно від вибраного профілю.

Міністр Лісовий підкреслив, що зміни мають на меті покращити якість освіти і дати учням кращу підготовку до життя після школи, незалежно від того, чи оберуть вони подальше навчання в університеті, чи професійну діяльність. Також реформа націлена на підвищення якості вищої освіти, зокрема, планується скорочення тривалості бакалаврату, щоб зробити цей рівень навчання більш ефективним.

Нагадаємо, міністерство освіти "посварилося" з батьками за медалі учням: психологи і депутати проти винагород

Раніше ми розповідали, що ще одна мова, технології та курси: українським школярам різко збільшать навантаження

Також, школярам встановлять нові правила відвідування уроків: за що суворо каратимуть