У вересні 2024 року самотні пенсіонери, які потребують стороннього догляду, можуть оформити щомісячну доплату до пенсії в розмірі 944 грн. Ця фінансова підтримка надається в рамках Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій окремим категоріям осіб", а також згідно з рішенням уряду.

Доплата спрямована на покращення умов життя людей похилого віку, які особливо потребують додаткової уваги та допомоги через стан здоров’я. Щоб отримати цю щомісячну надбавку до пенсії, пенсіонери повинні відповідати декільком ключовим критеріям.

Людина з грошима в руках
Людина з грошима в руках

Вік від 80 років і більше

Доплата надається лише тим пенсіонерам, які досягли 80-річного віку.

Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

Самостійне проживання

Важливо, щоб пенсіонер проживав окремо, без постійної допомоги від родичів або інших осіб, що можуть надавати догляд.

Потреба у постійному сторонньому догляді

Цей критерій передбачає, що пенсіонер за станом здоров’я не може самостійно обходитися без сторонньої допомоги. Така необхідність має бути офіційно підтверджена медичними висновками та іншими документами.

Отримання пенсії за віком

Пенсіонер з ноутбуком. Фото з відкритих джерел
Пенсіонер з ноутбуком. Фото з відкритих джерел

Ця доплата передбачена для тих, хто отримує саме пенсію за віком. Пенсіонери, які отримують інші види пенсій, наприклад, за інвалідністю, не підпадають під дію цієї програми.

Необхідність постійного стороннього догляду має бути документально підтверджена, зокрема висновками лікарів. Без належної медичної документації на доплату розраховувати не можна.

Нагадаємо, 10 пенсій вже доступні для отримання: звідки така сума і хто претендує

Раніше ми писали про те, що пенсійна система на дні: чому пенсіонерам не вистачає навіть на хліб

Крім того, Знай.ua повідомляв, прожитковий мінімум: яким його бачать у Міністерстві соціальної політики, і який він є насправді