Багато українців у міжопалювальний період починає думати про заміну старих газових приладів. Звичайно це так, адже більшість громадян хоче заздалегідь підготувати свій будинок до холодів. Але не всі знають, до кого звертатися по допомогу.

На цей раз наші читачі дізнаються, чому далеко не кожен майстер може замінювати газові казани та колонки. І як заощадити час та гроші під час ремонту газового обладнання.

Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.

Оформлення документів. скріншот: YouTube
Оформлення документів. скріншот: YouTube

"У нас був старий котел. Він уже відпрацював понад десять років. І в останній опалювальний сезон взимку він почав ламатися", - розповідає клієнтка Дніпровської філії "Газмережі".

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

Фахівці газорозподільної компанії зазначають: встановлювати та ремонтувати газове обладнання можуть лише працівники з відповідними ліцензіями та дозволами. А ось за самостійну заміну приладів можуть газ перекрити.

Газовий котел. Фото: скрін youtube
Газовий котел. Фото: скрін youtube

"Споживачам слід пам'ятати, що ліцензовані підрядні організації не можуть виконувати роботи з припинення газопостачання перед заміною котла, а потім здійснювати його пуск. Це мають право робити виключно фахівці газорозподільної компанії", - зазначає Олександр Фортуна, майстер управління капітальних ремонтів та інвестицій Дніпровської філії. Газомережі".

Тому для заміни газових приладів слід звертатися до Центру обслуговування "Газмережі". Там допоможуть не лише оформити всі необхідні папери, а й вибрати найкращий варіант нового котла. Далі залишається лише дочекатися газовиків та встановити котел.

Газовий котел, скріншот: YouTube
Газовий котел, скріншот: YouTube

"Ми робили заміну газового котла - зі старого на новий. І не просто на новий, а на енергозберігаючий. Тепер власник може спокійно користуватися новим приладом і не переживати, що будуть якісь проблеми в новий опалювальний сезон. І економити кошти на комунальних платежах", - каже Володимир Нікітченко, слюсар управління капітальних ремонтів та інвестицій Дніпровської філії "Газмережі".

Якщо новий казан - такої ж потужності, як і старий, заміна приладу пройде швидше. Якщо є необхідність замінити тип котла або змінити його місце, процедура вимагає оновлення проекту.

"Заміна діючих газових приладів може відбуватися через ескізний проект або з виготовлення нових технічних умов. Технічні умови виготовляються, якщо при заміні котла змінюється його потужність, функціональне призначення обладнання та система димовідведення", - пояснює Олександр Фортуна, майстер управління капітальних ремонтів та інвестицій Дніпровської філії "Газмережі".

Фахівці наголошують: не можна нехтувати правилами безпеки. Щоб підготуватись до холодів та підвищити енергоефективність будинку, газове обладнання треба вчасно обслуговувати, а при необхідності – замінювати. А для цього слід звертатися лише до сертифікованих спеціалістів.

Нагадаємо, комунальники грабують українські сім'ї платіжками у 50 тисяч за тепло, воду та газ: як врятуватися.

Раніше повідомлялося, не платиш за комуналку – ходи пішки: у боржників можуть забрати автомобілі.

Також, пенсіонерам дозволили не платити за комуналку: хто отримає 100% знижки.