Для всіх наших шановних читачів, які стежать за актуальними новинами, є важлива інформація. Справа в тому, що згідно із законодавством нашої країни, українці зобов'язані мати дійсний паспорт громадянина. Покарати можуть не лише за паспорт, а й за проживання без реєстрації (прописки).

Як йдеться у поясненні УДМС у Чернівецькій області, розміщеному місцевим виданням, відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 21. Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу або її спеціальний статус":

- паспорт громадянина України є документом, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України.

- кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, має отримати паспорт громадянина України.

Паспорт України. Фото: скриншот Youtube
Паспорт України. Фото: скриншот Youtube

Популярні новини зараз
Українців обвішують навіть під під'їздом: три "базарні" методи обману З 1 жовтня платіжки за світло зміняться ТЦК пішли рейдами по ресторанах та спортзалах Жінка зі США займалась сексом з 20 чоловіками: знайшла задоволення з одруженими
Показати ще

Водночас згідно з вимогами ст. 197 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення": проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання – тягне за собою попередження.

Ті ж дії, вчинені особою, яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на поточну дату: 17-51 грн) .

Українці, фото Знай.ua
Українці, фото Знай.ua

Таким чином, закон зобов'язує отримувати паспорт громадянина України після досягнення особою 14 років. Адже це не право чи бажання людини (як у випадках, коли йдеться про оформлення закордонного паспорта), а прямий обов'язок кожного нашого громадянина.

Водночас в умовах воєнного стану багато підлітків, які на момент досягнення 14-річного віку опинилися за кордоном, не завжди мають можливість оформити перший український паспорт. Нагадаємо, консульські установи України за кордоном таку адміністративну послугу не надають.

Нагадаємо, на вулиці вийдуть мобільні патрулі: за що почнуть масово штрафувати українців.

Раніше повідомлялося, замість штрафів – повістки: мер обіцяє карати порушників.

Також, отримають шанс на відстрочку: за ким із військовозобов'язаних не прийде ТЦК.