Раз на чотири роки в Україні відбувається перевірка лічильників обліку холодної, гарячої води та теплової енергії у домогосподарствах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ іншому випадку власнику квартири можуть прийти величезні суми у платіжках. Українцям розповіли, хто має здійснювати такі перевірки, зокрема демонтаж.
Про необхідність перевірки кожного приладу, як правило, повинно повідомлятися в платіжці. Також інформацію можна переглянути в особистому кабінеті абонента на офіційному сайті постачальника послуг. Завдяки своєчасній перевірці споживач платить за фактично витрачені ресурси, а не теоретичні норми.
Лічильники теплової енергії перевіряються тільки в лабораторних умовах і роблять це ліцензовані фахівці. Водоміри можна перевірити і вдома, без демонтажу - в цьому випадку роботи займають близько 15 хвилин, витрачається приблизно 30 літрів води (на 1 прилад).
Оплата робіт за перевірками
Відповідно до чинного законодавства періодична повірка, обслуговування та ремонт у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж вимірювальної техніки здійснюється за рахунок підприємств та організацій, що надають послуги з тепло- та водопостачання.
До того ж, відомості, хто має оплачувати таку процедуру, зазначені у договорі, який кожний споживач послуг укладає з постачальником. У них зазвичай говориться, що платить той, хто цей лічильник купував.
Тарифи на перевірку лічильників
Коли запрацював новий закон про ЖКГ, оплата за перевірку лічильників лежить на плечах споживача, раніше вартість входила до тарифу на воду.
Нагадаємо, що плутанини з платіжками більше не буде: газовики порадували українців новиною.
Раніше ми повідомляли, що якщо виникли сумніви щодо справності електролічильника: українцям підказали, що робити.