Зима поки що тільки на календарі, а на ділі - зелені "мешканці", не дочекавшись весни, поспішають прокинутися. Так, у садах закарпатців квітнуть кущі, підсніжники та примули.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, попри низьку температуру, на Перечинщині заквітла японська яйва. Таку аномалію господині доводиться бачити вперше, оскільки айва дуже рідко квітне двічі на рік, так ще й взимку, передає
"Багато цвіту ще не розкрилось, однак, може й осипатись, бо мороз прихопив. Попри весняну погоду на Новий рік, на сьогодні зима про себе уже заявила таки не на жарт. Хоч і без снігу в низинах, та відчувається холод із Полонини Руної", – відзначає пані Марія.
"Забрунькувалась айва перед самим Новим роком. Погода була весняна, ще без морозів. А от тепер я уже і не рада, що квіт померзне", – додає жінка.
До слова, у центрі Мукачева несподавно розцвіла "шалена" сакура, яка не чекає весни і щороку розпускає квіти у січні-лютому.
“У Мукачеві розцвіла шалена сакура. Дерево назвали так тому, що стара сакура, яка росте у центрі міста, щороку в січні-лютому викидає квіти”, - каже гід. Чоловік додав, що така нетипова поведінка спостерігається останні кілька років.
Нагадаємо, у Закарпаття вже завітала весна, оминувши зиму. Так, у Мукачеві розцвіли перші вербові котики, яких ще називають "ціцушками". Вербову гілку прийнято освячувати в церкві за тиждень до Великодня, і такий збій у "розкладі", скоріш за все, пов'язаний із теплою та вологою температурою.
Нещодавно Знай повідомляв, що у Харкові зацвіли каштани у вересні. Городяни зняли цю аномалію на камери і показали в соцмережах. За деякими даними до аномалії призвело занадто спекотне літо і рано опале листя з дерев.
Також Знай повідомляв, що в ботанічному саду Запоріжжя зацвів бузок. Цвіте і пахне місцевим на радість. зараз в саду знаходиться відразу три сорти рослини. Йдеться про осінній бузок, яка починає цвісти в липні-серпні.