Село Велика Добронь – серце червоної паприки. Перець тут вирощують майже у кожному домі. Масово висаджувати його почали пів століття тому. Насіння привезли майже контрабандою з Угорщини. Розповідає Закарпаття.

Пану Габору і Парасці уже далеко за 70-т, живуть вдвох, діти виїхали за кордон. Щороку у вересні їх город рясніє червоною паприкою. Нею подружжя засаджує щонайменше 15 соток землі.

"Ми починаємо працювати, коли ще немає сонця. Прокидаємося в третій годині по півночі, працюємо до обіду, далі відпочинок і потім працюємо з паприкою майже до ночі. Це дуже важка робота", - розповідає родина.

Саджати паприку починають в кінці травня, збирають урожай у вересні, нанизують на спеціальну нитку (по 150 перців на кожну) і кладуть просушувати на сонце. Важливо аби весь перець був ідеальним.

"Паприку в Доброні вирощували завжди, але тут вирощували тільки гіркий сорт. А в 70-тих роках, один з дипломатів, коли кордони ще були закриті, таємно привіз трохи насіння солодкого перцю в подарунок комусь із місцевих. Від тоді солодка червона паприка оселилася на наших землях", - розповідає Параска Габор.

Популярні новини зараз

Галя, Польща і колоради: чоловік випив отруту для жуків, аби кохана не їхала на заробітки

Озброєний чоловік пішов на "захоплення" Кабміну, погрожуючи вибухом: "Ви з**бали вже..."

Палає найбільше на планеті звалище шин: загрожує катастрофою для усього світу

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Та вирощувати цю культуру продовжують тільки старші люди, молодь працювати важко не надто хоче.

"Зараз уже менше вирощують, бо зараз багато є роботи за кордоном, молодь туди їде, це такі старіки, як ми тільки дома працюють. Молодь уже не хоче цим заніматися", - каже Золтан Габор.

Коли перець висохне, його змелюють. Більше жодних добавлень, паприка має самодостатній смак, її в закарпатській кухні використовують у багатьох стравах. Після солі – це найпопулярніша гастрономічна приправа.

Із свого городу подружжя Габор цьогоріч планує заготувати 250 кілограмів уже меленої паприки. Далі будуть її продавати і роздавати друзям.

Через епідемію коронавірусу продати паприку стало складніше і вона значно впала в ціні. Якщо раніше за кілограм можна було виручити 150 гривень, то тепер готові віддати і за 70. Проте гроші не головне, атмосфера маленького села робить його унікальним у ці осінні дні.

Нагадаємо, що Євген Клопотенко розповів про страву, яка об'єднує всіх українців: "Такий військовий дух і сила"

Як повідомляв портал Знай.uа, Костянтин Грубич знайшов "ліки" від важкої хвороби: секрети угорського бограчу, який зміцнює імунітет.

Також портал Знай.uа писав, що на Тернопільщині вишні переплутали осінь з весною - багатий урожай у вересні.