Річка Тиса бере початок у верхів’ї українських Карпат та тече до сусідніх Румунії та Угорщини. Щороку після повені на Закарпатті тисячі тонн пластику, скла та інших відходів річка несе до Євросоюзу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе стає причиною міжнародних сміттєвих скандалів. Не виняток і цей рік. Після повені на Закарпатті угорський президент вчергове адресував лідерам двох країн – України і Румунії – ноти протесту.
Президент Угорщини Янош Адер звернувся до Володимира Зеленського і закликав вирішити ситуацію із забрудненням Тиси, оскільки її води несуть купи сміття до Угорщини, з яким угорська влада вже не може впоратися.
"Розчаровує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено, і що воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки", - заяв Адер у листі Зеленському.
Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році.
"Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості", - додав Адер.
Ситуацію зі сміттям в Україні він назвав критичною та “не гідною європейських стандартів”.
Тиса, одна з найголовніших річок у Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай.
Завдяки міжнародному тиску депутати Верховної Ради нарешті ухвалили закон про управління відходами у першому читанні. Згідно проекту закону має запрацювати принцип - "забруднювач" платить. Тобто виробники пластикових пляшок, батарейок, скла будуть нести відповідальність за утилізацію свого виробу. Крім того в законі мають прописати шляхи залучення інвестиційдля будівництва сміттєпереробних заводів.
Репортаж DW:
Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що
Також портал «Знай.uа» писав, що
Також портал «Знай.uа» писав, що