Через кілька місяців має настати строк проведення виборів до міських, сільських та обласних рад – однак в умовах війни в Україні у багатьох виникає закономірне запитання: чи відбудеться виборчий процес. Центральна виборча комісія опублікувала на своєму офіційному сайті чітку позицію щодо цього.

Вибори в Україні, кадр з відео
Вибори в Україні, кадр з відео

Згідно із заявою ЦВК, у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф на території України запроваджено воєнний стан – а в умовах воєнного стану проведення будь-яких виборів є неможливим. Відповідно, Верховна Рада не ухвалювала рішень щодо призначення чергових місцевих виборів.

Виходячи з цього, Центрвиборчком підкреслює – відсутні юридичні підстави для подання кандидатур до складу обласних, районних, міських, сільських та селищних територіальних виборчих комісій, а також для формування самих цих комісій, які здійснюють контроль за виборчим процесом.

"Якби не російська агресія і ця страшна війна, розв’язана проти України, ми вже зараз перебували б на етапі підготовки до чергових місцевих виборів – у суворій відповідності до норм виборчого законодавства. Однак за нинішніх умов відсутні повноваження для формування нового складу виборчих комісій", – пояснив член ЦВК Сергій Поставой.

Популярні новини зараз
Пекло наближається: накриє хвиля спеки до +48, а ночі не принесуть полегшення Мобілізацію різко посилили: збільшують групи ТЦК 13 гривень за 1 кВт електроенергії: в Раді озвучили тариф Таємна змова трьох держав: Єрмолаєв пояснив, як Трамп, Сі та Путін ділять Україну в сепаратному трикутнику
Показати ще

Місцеві вибори, голосування - фото ЦВК
Місцеві вибори, голосування - фото ЦВК