Кабмін України ухвалив важливе рішення щодо пенсій частини внутрішньо переміщених осіб. Воно стосується пенсіонерів, які проживають на тимчасово окупованих територіях і втратили зв'язок зі своїми банками. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Тепер, якщо пенсіонери серед ВПО понад рік не користувалися своїми рахунками або не проходили ідентифікацію, їхні пенсійні виплати передаватимуться у розпорядження Пенсійного фонду на зберігання. Це стосується тих пенсіонерів, які:

мають або мали статус ВПО з територій, окупованих до 24 лютого 2022 року;
отримували пенсії як ВПО до початку повномасштабної війни;
не користувалися пенсійним рахунком понад дванадцять місяців або не проходили особисту ідентифікацію більше ніж пів року.

Раніше виплати таких пенсіонерів накопичувалися на рахунках в Ощадбанку. Станом на 1 жовтня 2023 року на цих рахунках уже зібралося понад 10 мільярдів гривень.

Популярні новини зараз
Нова підстава для затримання та доставки до ТЦК: адвокат попередив всіх чоловіків В Україні ліквідовуватимуть селища та міста: що відбувається Штраф до 31 грудня: українці відбиратимуть гроші за яскраве святкування Нового 2026 року Негласні правила оплати комуналки: чому важливо зберігати квитанції
Показати ще

"Тепер ці кошти будуть передані на зберігання в ПФУ - і пенсіонери або їхні спадкоємці зможуть отримати їх у будь-який момент", - йдеться в повідомленні.

Ощадбанк. Фото: скрін youtube
Ощадбанк. Фото: скрін youtube

Як зазначили у відомстві, щоб отримати накопичені в Пенсійному фонді кошти, пенсіонер має подати заяву до Пенсійного фонду України (особисто або через вебпортал ПФУ) та в Ощадбанку під час проходження ідентифікації.

Після оформлення заяви кошти виплачуються одноразово і в повному обсязі на банківський рахунок. Якщо пенсіонер помирає, невиплачені суми можуть отримати його родичі або спадкоємці.