В Україні готують зміни для всіх користувачів мобільного зв’язку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСкоро купити або користуватись SIM-карткою без паспорта вже не вийде.
У Верховній Раді активно обговорюють запровадження обов’язкової ідентифікації абонентів. Йдеться не лише про нові номери, а й про вже активні. Причина очевидна — росіяни використовують українські SIM-картки для управління дронами, які атакують мирні міста. Щоб унеможливити доступ ворога до українських мереж, планують зробити продаж карток за паспортом.
Розглядається також ідея тимчасово вимикати мобільний зв’язок у регіонах, де найчастіше фіксують ворожі БПЛА. Але наразі цю ініціативу відклали.
За словами голови підкомітету з цифрової інфраструктури Олександра Федієнка, частина громадян може бути незадоволена через посилення державного контролю. Але в умовах війни іншого вибору немає.
"Ідентифікація — не обмеження, а елемент безпеки"
Федієнко підкреслив, що Україна рухається в напрямку світової практики. У таких країнах, як Німеччина, Франція, Туреччина, Італія, Індія, ПАР та Польща, SIM-картки вже давно продають лише після надання документів. І це реально допомогло знизити рівень кіберзлочинності.
У всьому винна росія, яка почала війну ще у 2014, коли Україна тільки відновлювалась після розпаду СРСР. Замість розвитку ми витрачаємо кошти на оборону, тому надзвичайно важливо донатити та волонтерити.
Раніше ми повідомляли, "Київстар" заманює абонентів новими контрактними тарифами: що пропонують?
Відключення мобільного зв'язку під час тривог: Київстар дали відповідь - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, в Україні може зникнути мобільний зв'язок - у ВСУ пояснили причину.