Служба безпеки України продовжує активно протидіяти спробам ухилення від військової служби у всій країні. Чергова справа, яку СБУ передала до суду, стосується групи громадян, які розповсюджували в месенджерах інформацію про переміщення представників силових структур, у тому числі територіальних центрів комплектування, повідомляється на офіційній сторінці у Фейсбук.

За даними слідства, адміністратори Telegram-каналів та Viber-груп збирали та публікували відомості, які допомагали військовозобов'язаним уникати контакту з представниками військкоматів. Ці ресурси швидко набули популярності серед чоловіків призовного віку, які не хочуть бути мобілізованими.

ТЦС
ТЦС
Фото из открытых источников

СБУ кваліфікує подібні дії як перешкоджання законній діяльності Збройних сил України, що підпадає під дію ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу. Це передбачає кримінальну відповідальність всім, хто сприяє порушенню мобілізаційних процесів у країні.

Мобілізація в Україні, ТЦК / кадр з відео
Мобілізація в Україні, ТЦК / кадр з відео

Популярні новини зараз
Українці отримали оновлені рахунки за газ: чому суми у платіжках збільшилися На фронт їдуть хворі і криві: до ТЦК та ВЛК зробили важливе звернення Мінімальна пенсія зросте до 6000 грн: коли запрацює нова реформа і що чекає на пенсіонерів Багатоповерхівки обігріватимуть по-новому: що зміниться
Показати ще

У відомстві нагадують, що в умовах війни поширення інформації, яка може зашкодити обороноздатності держави, розцінюється як загроза національній безпеці. Навесні цього року СБУ вже блокувала низку подібних каналів, а їхніх організаторів було викрито.

Нагадаємо, раніше без скандалів та бусиків: ТЦК переходять на нові правила мобілізації.

Також "Знай.ua" писав, що перетин кордону перетвориться на жах: коли вирушати в подорож, щоб уникнути черг - поради ДПСУ.