Попри воєнний стан в Україні, деякі категорії чоловіків можуть бути виключені з військового обліку.Про це повідомила адвокат Мирослава Мостова у коментарі "УНІАН".

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

За її словами, зняття з військового обліку допускається на підставі положень статті 37 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". Згідно з цією нормою, облік припиняється у таких випадках:

  • смерть або визнання безвісти зниклим;
  • втрата громадянства України;
  • визнання непридатним до служби за медичними показниками;
  • досягнення граничного віку перебування в запасі (60 або 65 років залежно від військового звання).

За словами адвоката, щоб офіційно отримати статус "знятого з військового обліку", особа має оновити дані та пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Якщо громадянин має захворювання, включене до переліку Міноборони №402, його можуть визнати непридатним до військової служби.

Також громадяни з підтвердженою інвалідністю І або ІІ групи не підлягають мобілізації. У таких випадках передбачається виключення з обліку за станом здоров’я.

Популярні новини зараз
Штрафи за посилки Новою поштою: кого з українців податкова каратиме гривнею Що потрібно встигнути зробити до літнього сонцестояння: 21 пункт до 21 червня 2025 року Кому не дадуть нову соцдопомогу з липня: перелік обмежень, про які варто знати вже зараз Торкнеться мешканців 9 областей: пенсіонери отримають пристойні доплати до пенсій
Показати ще

Хоча при деяких захворюваннях, таких як епілепсія, інвалідність може не призначатися, сама хвороба є підставою для визнання особи непридатною до служби, оскільки часто супроводжується психічними розладами.

ВЛК. Фото: imagedeliveryt
ВЛК. Фото: imagedeliveryt

Якщо громадянин отримав медичний висновок про непридатність, він зобов’язаний особисто звернутися до територіального центру комплектування за місцем реєстрації та подати заяву про зняття з військового обліку.

До заяви необхідно додати копію рішення ВЛК, довідки з медичних установ та інші підтверджувальні документи. Бажано, щоб усі документи були нотаріально завірені.