У відношенні українців, які не сплачують за житлово-комунальні послуги, можуть бути застосовані певні примусові механізми. Про це розповів директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко в ефірі "Українського Радіо".

За словами Олександра Сергієнка, в Україні сильно впала платіжна дисципліна споживачів комунальних послуг. Однак є механізми для "мотивації" таких громадян. Це, зокрема, стягнення через судовий наказ із блокуванням банківських рахунків боржника.

Борги за комуналку. Фото: скрін youtube
Борги за комуналку. Фото: скрін youtube

"В нас дуже впала платіжна дисципліна. Тут є дуже простий механізм стягнення заборгованості через судовий наказ. Компанія подає в суд, без виклику сторін суддя видає наказ і виконавча служба накладає арешт на рахунки боржника. Тому дуже швидко можна стягнути ці гроші", - зазначив експерт.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Поясніть, звідки долари: українцям почали задавати питання у банку Все життя платив податки – залишився ні з чим: ФОПам масово відмовляють у пенсії - у чому причина Чим вищий стаж, тим більша доплата: пенсіонерам нарахують бонуси "Зупинить жінка": екстрасенс побачила завершення війни в Україні
Показати ще

При цьому Олександр Сергієнко визнав, що комунальні підприємства наразі не дуже широко використовують цей інструментарій для боротьби з неплатниками.

"В результаті цього галузь страждає. Збитки і комунальних, і керуючих компаній доволі великі. По Києву близько 15-20% взагалі нічого не платили. І тут би мали спрацювати судові механізми примусу для оплати", - додав фахівець.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, неправомірні нарахування у платіжках: як вивести комунальників на чисту воду.

Також наш портал інформував, комунальні борги накопичені у воєнний час: чи можуть їх списати в майбутньому.

Крім того, ми писали, пенсійні рахунки блокують за несплату комуналки: як зняти обмеження без погашення боргу.