Попри повномасштабну війну, що триває понад два роки, Україна зберігає людський потенціал для продовження оборонних дій. Однак, ефективність мобілізаційного процесу та супутніх структур залишається під великим питанням. Про це заявив голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

За його словами, "людський потенціал є", але країна провалює ідеологічну роботу, зокрема через слабку інформаційну політику. Чмут б’є на сполох: поки Telegram-канали з анонімками сіють зневіру, а TikTok-фронтовики крутять байки про «всепропало» — держава мовчить.

Смартфон. Фото: скрін youtube
Смартфон. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Доплати до пенсій у серпні: хто додатково отримає майже 600 гривень "Справа за Зеленським": Трамп шокував заявою після зустрічі з Путіним Нові правила карткових переказів з жовтня За скромну надбавку доведеться поборотися: ПФУ поставив пенсіонерам умови
Показати ще

«Минулий рік, позаминулий — кожний рік одне й те саме. Особливих змін я не бачу, на жаль», — зазначив Чмут.

Крім організаційних недоліків, значну загрозу становить ситуація в інформаційному просторі. На думку експерта, Україна програє в інформаційній війні, поступаючись впливу проросійських ресурсів і блогерів. Зокрема, він звертає увагу на вразливість суспільства до дезінформації в соціальних мережах, таких як TikTok і Telegram.

Людина з телефоном, фото з вільних джерел
Людина з телефоном, фото з вільних джерел

«Поки ми не почнемо системну роботу проти відверто проросійських блогерів і псевдолідерів думок — буде важко. Ми втратили багато років. А правдою перебити брехню важко, але можливо», — наголосив він.

Тим часом суспільство поляризується: хтось воює, а хтось — спостерігає за війною через меми, анекдоти й чергові «зради» від блогерів, які ніколи не були на передовій. І найстрашніше — що ці псевдолідери думок формують настрій нації.

Нагадаємо, військовослужбовці ТЦК підуть на фронт, про це інформує Генштаб, - Катерина Котенкова

Раніше ми розповідали, що мобілізація після 60 потрібна: військовий пояснив, де задіють дідусів

Також, ТЦК почнуть масово штрафувати чоловіків у червні: хто у зоні ризику