Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що з 1 вересня 2025 року в Україні стартує масштабна програма базової військової підготовки (БЗВП) для студентів. Згідно з урядовим рішенням, участь у ній візьмуть усі здобувачі вищої освіти чоловічої статі другого року навчання. Студентки зможуть доєднатися до програми добровільно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк зазначив міністр, уже розроблено понад 170 освітніх програм, які подані на затвердження до Генерального штабу Збройних Сил України. Теоретичне навчання розпочнеться з нового навчального року — 1 вересня 2025 року. Наразі тривають консультації з Міністерством оборони України щодо змісту та формату практичної частини підготовки.
Загальний обсяг програми становить 300 академічних годин. З них 90 годин передбачено на теоретичну частину, що буде проводитися у вищих навчальних закладах. Практична частина складатиме 210 годин і проходитиме у навчальних частинах, центрах ЗСУ та інших установах, визначених військовим відомством.
Від проходження БЗВП звільняються:
-
особи, визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я;
-
особи, які раніше проходили військову службу або мають сертифікат про проходження підготовки;
-
іноземні громадяни;
-
студенти, які навчаються за заочною, дистанційною або іншими формами навчання.
Студенти. Фото: youtube
Інших підстав для звільнення від участі у програмі законодавство не передбачає.
Як підкреслив міністр, чоловіки-студенти, які без поважної причини відмовляться від проходження військової підготовки, можуть бути відраховані з навчального закладу. Це положення узгоджується з чинним законодавством про військовий обов’язок і навчання у період дії воєнного стану.
Нагадаємо, ТЦК дасть лише три дні: чоловіків попередили, як не перетворитись на ухилянтів
Раніше ми розповідали про списки хабарників замість реєстру військовозобов'язаних: політолог розповів, за яким принципом працюють ТЦК
Також, у війську назвали винних у зриві мобілізації: "ТЦК ні при чому"