Українців у квітні чекають нові витрати на газові мережі. З 1 числа набуває чинності оновлений порядок оплати за їх обслуговування.

Тепер власники квартир будуть зобов’язані покривати додаткові витрати на технічні роботи, пов’язані з перевіркою й утриманням внутрішньобудинкових газових систем.

Газовики. Фото: скрін youtube
Газовики. Фото: скрін youtube

Компанія "Газмережа" вже офіційно повідомила про введення нових тарифів. За даними ТОВ "Газорозподільні мережі України", новий платіж залежатиме від віку будинку. Для споруд, які використовують свої мережі більше ніж 25 років, обслуговування проводитимуть раз на три роки. А для нових будинків – раз на п’ять років. Розмір суми визначатиметься декількома факторами - загальною довжиною трубопроводів, кількістю підключень і кранів. Підсумкова сума ділитиметься між усіма мешканцями багатоповерхівки.

Опалення. Фото: скрін youtube
Опалення. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
ТЦК внесли до "чорного списку": причину порушення тепер дізнаєтесь за хвилину Нарешті вистачить на хліб: пенсіонери отримають надбавки, але є одне один нюанс Виплати доведеться повернути: три ситуації, коли змусять віддати гроші В Україні з 1 квітня перерахують пенсії: які будуть виплати і кого торкнеться
Показати ще

Філії "Газмережі" вже оприлюднили детальний графік технічних перевірок і нові розцінки, які діятимуть у квітні 2025 року. При цьому ціна газу для населення поки залишається незмінною. Українці, що є клієнтами ГК "Нафтогаз України", продовжать платити 7,96 грн за кожен кубометр блакитного палива. За такою ціною газ отримують близько 98% споживачів.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Національний банк України заспокоїв - у 2025 році вартість комунальних послуг залишиться стабільною. Але вже з 2026-го планується поступове коригування тарифів до рівня, що відповідатиме реальним витратам.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

Втім, ситуація ускладнюється через руйнування газових об'єктів внаслідок нападів росії. Саме вона розпочала війну ще у 2014 році, коли Україна лише почала ставати на ноги після розпаду СРСР. Через війну всі кошти спрямовуються на захист країни й відновлення пошкодженої інфраструктури. У зв’язку з цим Україна змушена нарощувати імпорт газу. Європейський Союз уже готується надати фінансову допомогу, яка дозволить закупити близько 3 мільярдів кубометрів енергоносія.

Раніше ми повідомляли, житло порожнє - борги зростають: як позбутися комунальних витрат, якщо довго не живете у квартирі?

Українцям підставили тарифну "підніжку": платіжки подорожчали майже на 20% - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, законне право споживача: адвокат назвав випадки, коли можна не платити за опалення.