У лютому 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до процедури військового обліку. Головні нововведення стосуються цифровізації процесу, автоматичного внесення даних про чоловіків до реєстру, а також спрощення процедур для осіб з інвалідністю, інформує "Юридична сотня.

Влада пояснює це необхідністю покращення обліку військовозобов'язаних, однак деякі зміни вже викликали суперечки серед громадян.

Відтепер багатьох чоловіків братимуть на військовий облік автоматично. Якщо раніше для цього потрібно було звертатися до територіального центру комплектування, то тепер процедура проходитиме через електронну взаємодію державних реєстрів. Наприклад, інформація про українців віком 16–25 років, у тому числі тих, хто перебуває за кордоном, вноситься до військового реєстру "Оберіг" без їхньої присутності.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Для чоловіків віком 25–60 років, які подавали заявку на отримання українського чи закордонного паспорта, але ще не отримали його, дані також автоматично передаватимуться в реєстр "Оберіг". Це означає, що їх поставлять на військовий облік без їхньої згоди чи додаткових звернень до ТЦК.

Популярні новини зараз
ЄС скасовує штампи в паспортах: як зміняться правила виїзду за кордон для українців Індексація не рятує: чому одна категорія пенсіонерів залишилася без "підвищення" Українців з правом на відстрочку можуть мобілізувати: хто у зоні ризику Святослав Дубина пояснив, чому Трамп так не любить Зеленського і вимагає скасування допомоги
Показати ще

Нові правила передбачають певні послаблення для людей з інвалідністю. Тепер вони не зобов’язані особисто проходити військово-лікарську комісію, якщо можуть підтвердити свій статус через електронний реєстр або додаток "Резерв+". Це означає, що медичні документи можна подати дистанційно, без виклику до ТЦК.

Крім того, у військово-облікових документах в електронному форматі з’явиться інформація про групу інвалідності, її причину та термін дії.

Резерв+. Фото: скрін youtube
Резерв+. Фото: скрін youtube

З 1 квітня 2025 року в Україні запрацює електронний кабінет ВЛК у Медичній інформаційній системі ЗСУ. Це означає, що всі висновки військово-лікарської комісії будуть оформлюватися онлайн.

Таким чином, нововведення передбачають:

  • Автоматичне взяття чоловіків на військовий облік без їхньої присутності.
  • Передачу даних через електронні реєстри, у тому числі про осіб за кордоном.
  • Дистанційне підтвердження інвалідності без необхідності особистого проходження ВЛК.
  • Перехід на електронний документообіг у військовому обліку.

Нагадаємо, визнали непридатним, але заберуть на службу: коли можуть анулювати висновок ВЛК

Раніше ми розповідали, що прийшла повістка, а ви за кордоном: як залишитись в іншій країні без наслідків від ТЦК – інструкція

Також, саме час міряти військову форму: кого в першу чергу мобілізують у березні