Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які люблять зимові "вітамінчики", є дуже важлива інформація. Сезон цитрусових в Україні розпочався раніше, тому ціни на апельсини та мандарини зросли, але коливання можливі через фактори постачання та валютного курсу.

Про це стало відомо завдяки інформації від аналітика "Українського клубу аграрного бізнесу" Максима Гопка, яку він озвучив в ефірі однієї із радіостанцій.

Мандарини, фото: sarnynews.city
Мандарини, фото: sarnynews.city

За словами експерта, порівняно з минулим роком, ціни на цитрусові зросли на 15-20%. Ціна на апельсини коливається від 80 до 120 гривень за кілограм. Ціна на мандарини коливається від 90 до 120 гривень за кілограм.

Експерт каже, що ближче до свят ціна на цитрусові може вагатися, оскільки ще немає достатньої пропозиції на внутрішньому ринку. Основні причини, які можуть бути причиною подорожчання – це погодні умови та неврожай у країнах-постачальниках.

Популярні новини зараз
Пекло наближається: накриє хвиля спеки до +48, а ночі не принесуть полегшення В Україні хочуть запустити мобілізацію за чергою: буде видно, кого призвуть першими Вигідні тарифи для пенсіонерів: що пропонують Київстар, lifecell та Vodafone 1297 гривень доплати до пенсії: хто має на це право та як оформити
Показати ще

Апельсини, фото: Pixabay
Апельсини, фото: Pixabay

Причини подорожчання:

- погодні умови та неврожай у країнах-постачальниках;

- зростання логістичних витрат та коливання валютних курсів;

- поступове ослаблення гривні, що підвищує вартість імпортних фруктів.

Максим Гопко зазначив, що ціни на хурму цього року подорожчали на 20-30 відсотків, що спричинено неврожаєм у країнах, з яких Україна імпортує цю продукцію – з Туреччини, Іспанії та Ізраїлю.

Нагадаємо, баночку за 76 грн не чіпати – це на свята: супермаркети оновили ціни на шпроти, сардини та оливки.

Раніше повідомлялося, активізувалося зростання цін: морква, цибуля і буряк скоро стануть на вагу золота.

Також, знову по 8 грн за штучку: супермаркети різко змінили ціни на яйця, хліб та гречку.