В умовах воєнного стану в Україні діє мобілізація, однак закон надає певним категоріям осіб право на "імунітет" від обов’язкового призову. Юристи нагадують про ці винятки, що допомагає уникнути правопорушень та надмірних вимог з боку ТЦК.

Згідно з чинним законодавством, примусово не підлягають мобілізації чоловіки до 25 років, а також особи віком від 50 до 60 років. Окрім вікових обмежень, певні категорії громадян мають офіційне право на відстрочку.

Це, зокрема, чоловіки з підтвердженою інвалідністю, які мають захищений статус через медичні показання, а також колишні військовополонені. Останні звільняються від мобілізації після повернення з полону як люди, що вже зазнали значних фізичних і психологічних навантажень. Таким чином, певна категорія українців автоматично отримує імунітет від призову.

ТЦК. Фото: focus.ua
ТЦК. Фото: focus.ua

Однак законодавство також передбачає можливість мобілізації осіб з інвалідністю, якщо це їхнє особисте рішення. У такому випадку вони мають пройти огляд військово-лікарської комісії, щоб переконатися у готовності до служби. Проте навіть у таких виняткових випадках остаточне рішення залежить від висновків ВЛК.

Популярні новини зараз
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Особливо варто звернути увагу на чоловіків із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями — їх можуть мобілізувати незалежно від віку, якщо цього вимагає ситуація на фронті.

Також, їх ТЦК точно не чіпатиме: перелік хвороб, які звільняють від мобілізації